הפקעה שמאי מקרקעין

הפקעה שמאי מקרקעין בדיקה מקצועית של התכנון

השבחה של נכס והרחבתו היא פעולה נפוצה, אולם פעמים רבות אין יודעים שעל כל נכס למשל ישנם כללים חוקיים על פיהם מותר או אסור לבנות בנכס ובסביבתו. לכן השמאי יבדוק את התכנון. למשל יהיה יתרון רב להערכת נכס ככזה שיאפשר לנו להוסיף מרפסת או יאפשר לנו להגדיל את הנכס לדירה עם יותר חדרים ושתהייה מרווחת יותר,הפקעה שמאי מקרקעין.

שמאי מקרקעין  לבדוק מהם ההיטלים והמיסים על הנכס

לכל עסקה הקשורה הנדל"ן ישנם כמובן תשלומים של מיסים, ולכן השמאי יוכל לתת לנו הערכה כמה נשלם למשל עבור מס שבח  או עבור מס רכישה או מה יהיו כל התשלומים האחרים עבור מנהל המקרקעין וכדומה, בנוסף השמאי גם יבדוק האם צפוי תשלום היטל השבחה על הדירה, ולכן כך אפשר יהיה לדעת מה היקף ההוצאות הנוספות בעת רכישת או מכירת נכס ולא יהיו הפתעות בהמשך. בדיקות נוספות וחשובות של השמאי הן לבדוק מתי נבנה הנכס, ומה הוא כולל וכאן נעזרים במהנדס מקצועי כדי לבדוק שאין ליקויים בנכס, סדקים או רטיבות, העלולים לגרום לירידת ערך הנכס. וגם אם רוצים לקנות דירה שמאי המקרקעין מלווה את התהליך ומסביר מה צריך לבדוק. חשוב לזכור שבנוסף למחירי הדירות הגבוהים, יש גם תשלומי מיסים שונים על כל שינוי של הנכס ולמעשה על כל עסקת נדל"ן. כל רוכש דירה צריך לשלם מס רכישה על פי מדרגות מס שקובעת המדינה לפי פרמטרים שונים. מיסים חלים גם על מוכר דירה והוא מחויב לשלם מס שבח, המחושב על סמך ההפרש בין המחיר ששילם בזמנו על הדירה, למחיר על פיו הוא מוכר את הדירה, בתנאי שערך הדירה עלה עם הזמן,הפקעה שמאי מקרקעין.

הפקעה שמאים מקרקעין לחסוך הפתעות לא צפויות

כאשר הלקוחות רואים נכס אטרקטיבי במחיר מעולה שכדאי לקנות, חשוב לדעת כי בעיניים מקצועיות של שמאי עלולה להתגלות תמונה מורכבת הרבה יותר ולא תמיד אידיאלית לגבי הנכס, ובוודאי כל מוכר ירצה להסתיר כמה שיותר פרטים לא נעימים על הנכס. לכן לשמאי המקרקעין יש חשיבות רבה והוא ימנע מקרים של הפתעות מיותרות בהם תגלו שהנכס מופקע, אולי רשום על שם מישהו אחר ועוד.